Átadták a Pro Progressio Alapítvány ösztöndíjait
2015. november 23. hétfő
Kiemelkedő teljesítményű hallgatók kaptak támogatást az egyetemtől és cégektől.
„A Pro Progressio Alapítvány ösztöndíjai a mérnöki tevékenység fontos oldalát, a haladásra való képességet értékelik” – emelte ki az Alapítvány ösztöndíjainak átadóján Józsa János rektor, hozzátéve hogy e díjak – bár nem a legrégebbi alapításúak – már így is rangos elismerést vívtak ki.
„A Pro Progressio Alapítvány alapítói – a Műegyetem Támogatói és Baráti Köre – három célt tűztek ki az alapító okiratban: kiemelkedő és tehetséges hallgatók támogatását ösztöndíjjal, az egyetem oktatói infrastruktúrájának patronálását, valamint az egyetem történelmi campusa értékeinek megőrzését és ápolását” – vázolta Pakucs János, a kuratórium elnöke, méltatva az értékes anyagi támogatást nyújtó több mint száz vállalat hozzájárulását is.
Az Alapítvány 2001-ben alapította a Diplomaterv/Szakdolgozat és az éves doktorandusz ösztöndíjat, amelyet évente nyerhet el a BME karainak egy-egy (BSc-s és MSc-s) végzős hallgatója és doktorandusza. A pályázattal olyan tehetséges fiatalokat díjaznak, akik az ipar műszaki fejlesztését elősegítő, innovatív, újszerű, saját ötletet is tartalmazó diplomamunkát készítenek. Összege az MSc-s hallgatóknál 150.000 Ft, a BSc-s hallgatóknál 100.000 Ft. A doktoranduszi ösztöndíjat évente a BME olyan négy doktorandusz hallgatója nyerheti el. Nekik a pályázat beadásától számított egy év alatt sikeresen be kell fejezniük és beadniuk PhD értekezésüket. 12 hónapon át havi 120.000 Ft-ban részesülnek.
A Csibi Sándor Ösztöndíjat olyan kiemelkedő hallgatói teljesítmények honorálására alapították 2010-ben, amelyek a néhai kiváló professzor által művelt alábbi szakterületeken születtek: hírközléselmélet, információelmélet, kódoláselmélet. Az Ösztöndíjat évente egy alkalommal ítélik oda egy nyertesnek, összege 1 millió Ft.
A ceremónián átadták a Huawei és a Sumitomo cég ösztöndíjait is. A HUAWEI által létrehozott ösztöndíj pályázatot, amelynek neve „A Holnap Innovatív Vezetői” 2011-ben hirdették meg először. Az együttműködés keretében a Villamosmérnöki és Informatikai Kar 10 MSc-s hallgatója évente nyerheti el az 1850 amerikai dollárnak megfelelő ösztöndíjat tanulmányi eredménye és kutatási terve alapján, és kínai tanulmányúton is részt vehetnek.
A Sumitomo ösztöndíjat 2006 óta kaphatják meg a BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar tehetséges, kiváló tanulmányi eredménnyel rendelkező hallgatói. Az összesen hat sikeres pályázó számára folyósított ösztöndíj 10 hónapra szól, összege havi 45.000 Ft.
Pro Progressio Diplomaterv ösztöndíj
Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar
Mester Dávid: „Nem konvencionális bázisfüggvények alkalmazása a kvantumkémiában”
Pro Progressio Szakdolgozat ösztöndíj
Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar
Szentjóbi Hajnalka: „Új diarilfoszfinsav egységet tartalmazó deprotonálható koronaéterek szintézise és a pKa értékük meghatározása”
Pro Progressio Doktoranduszi ösztöndíj
Bordácsné Bocz Katalin, kutatási területe: „Különböző műanyagok égésgátlási lehetőségeinek feltárása, valamint környezetbarát polimer kompozitok fejlesztése” a Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar - Oláh György Doktori Iskola doktorjelöltje.
Huawei ösztöndíjak
- Bársony Kristóf
- Bokori Nóra
- Faragó Ákos
- Géczy Gábor
- Kajó Márton
- Kocsis Szilárd
- Matolcsy Balázs
- Muzslai Gergely
- Schranz Ágoston
- Szili Tamás Ádám
Sumitomo ösztöndíjak
- Benedek Zsolt MSc
- Borbás Enikő MSc
- Nagy Brigitta MSc
- Mikula Gergő János MSc
- Démuth Balázs PhD
- Németh Tamás PhD
Forrás: bme.hu