dr. Perczel András,egyetemi tanár, DSc
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar |
Biotechnológia mesterképzési szak nappali MSc |
A tantárgy neve angolul: Chemical biology
Tantárgy kódja | Követelmény | Kredit |
BMEVETOME06 | 2+0+0/v | 2 |
dr. Perczel András,egyetemi tanár, DSc
Láng András, tudományos munkatárs, PhD
A tanulási eredmények között az adott szak Képzési és Kimeneti Követelményében [18/2016. (VIII. 5.) EMMI rendelet] előírt tanulási eredmények szerepelnek kékkel. A jelen tantárgy ezekhez való hozzájárulása feketével szedett.
Tudás
Ismeri az új, alapvetően molekuláris biológiai szemléletű biotechnológia kialakulását és fejlődését lehetővé tevő biokémia, sejtbiológia és genetika diszciplínák legújabb kutatási eredményeit, fejlődési irányait, a genetikailag módosított szervezetek előállításának az elméletét és gyakorlatát, továbbá felhasználásának a környezeti kockázatát.
Magasszintű ismeretekkel rendelkezik a molekuláris szemléletű biotechnológia fejlődési irányokat, különös tekintettel azok kémiai biológiai vonatkozásaira
Rendelkezik a munkavégzéshez szükséges szakmai ismeretekkel az alkalmazott matematika, az anyagvizsgálati módszerek, a bioinformatika, a kémiai biológia, a produkció biológia és fenntartható fejlődés, a toxikológia és ökotoxikológia, a vállalatgazdaságtani és menedzser ismeretek, valamint a kommunikáció területén is.
Jó ismeretekkel rendelkezik a kémiai biológia általános és speciális területein egyaránt
Ismeri az interdiszciplináris koncepcióalkotást és módszerfejlesztést.
Interdiszciplináris kémiai, biológiai és technológia tudással rendelkezik
Képesség
Képes a más szakterületeken dolgozó szakemberekkel (pl. biológusok, környezetkutatók, mérnökök, biomérnökök, agrármérnökök, orvosok, gyógyszerészek) való szakmai együttműködésre, és a biotechnológiai alapkutatást végzőkkel, a technológia felhasználókkal való szakmai együttműködésre.
Jó kapcsolatot tud kialakítani más területen dolgozókkal, különösen vegyészekkel, vegyészmérnökökkel, biológusokkal, biológusmérnökökkel és bioinformatikusokkal
Attitűd
Törekszik az általános természettudományi és gazdasági ismereteik folyamatos gyarapítására, és ezek átadására is.
Kémiai biológiai ismereteit a megfelelő szakirodalomra támaszkodva folyamatosan fejleszti
Megfelelő szakmai tapasztalatok és eredmények birtokában törekszik önálló kutatási témák felvetésére, kidolgozására, szakmai együttműködések kezdeményezésére és kutatócsoport kialakítására is.
Új innovatív projektek felvetésére törekszik, kémiai biológiai ismereteire támaszkodva
A szakmai feladatait pontosan, hatékonyan és elsősorban új biotechnológiai szolgáltatások és termékek létrehozását szem előtt tartva végzi.
Figyel az új termékek, szolgáltatások létrehozásnak lehetőségeire a biotechnológia területén, felhasználva kémiai biológiai ismereteit
Autonómia és felelősség
Szakmai és nem szakmai körökben felelősen, a munkatársai, beosztottjai és a leendő biotechnológusok számára példamutatóan formál és nyilvánít véleményt szakmai kérdésekről.
Szakmai kérdésekben természettudományos, kémiai és biológiai ismereteire támaszkodva tudományos alapossággal és mértéktartóan nyilatkozik
Utolsó módosítás: 2022-07-05 12:33:53